Hlavní stránka > Videokurzy > Nosework nováčci - teorie

Nosework nováčci - teorie

Psi mají dokonalý čich, díky kterému cítí opravdu malé částice pachu. Protože my tyto částice nevidíme a necítíme, je pro nás náročné si vše dostatečně dobře představit. Pokud chceme psy naučit správně vyhledat pachové vzorky, je potřeba dobře znát informace o vzorcích a jak s nimi zacházet. Jen tak si můžeme být jistí, co přesně psa učíme, a že to děláme správně.


Obsahem kurzu je ucelená teorie nezbytná k tomu, abyste porozuměli základům noseworku a měli dostatečné množství informací do začátku.

Kurz je určený pro všechny nosework nováčky, kteří chtějí trénovat pod taktovkou Sniff out. Protože se jedná o ucelený kurz, mohou z něho čerpat i ti, kteří již s nácvikem pachových vzorků začali, ale nejsou si jistí, jestli dělají všechno správně. 

V kurzu se dozvíte teorii o pachových vzorcích - jaké to jsou, jak s nimi manipulovat a jak je uchovávat. Proč je dobré začínat trénovat na skořici a ne na pomeranč. Dozvíte se, co přesně psy v noseworku učíme a na co je potřeba si dát pozor. 


Povíme si, jaké jsou nosework nezbytnosti - rituál na hledání, specifický povel a jak si psát tréninkový deník. Dozvíte se, co je to tah na vzorek a jak ho spolehlivě budovat.

V poslední (praktické) části kurzu si ukážeme, jak naučit pachový vzorek, abyste byli připraveni na první lekci s trenérem.


Pro případné dotazy ohledně informací v kurzu slouží podpůrná skupina na facebooku, kam můžete přidávat dotazy, fotky či videa týkající se kurzu. Do skupiny budete vpuštěni po zaplacení kurzu.


V ceně kurzu jsou zahrnuty 3 praktické skupinové lekce s trenérem podle vašeho výběru z rezervačního systému


Osnova kurzu:

 1. Co je to nosework?
 2. Rozvíjení hledacích dovedností
 3. Pachové vzorky - pevné vzorky
 4. Pachové vzorky - silice
 5. Pachové vzorky - různí výrobci
 6. Jak to se vzorky funguje?
 7. Manipulace se vzorky
 8. Uchovávání vzorků
 9. Příprava vzorků
 10. Skladování vzorků
 11. Vzorky v terénu
 12. Nosework rituál
 13. Nosework povel
 14. Nosework deníček
 15. Tah na vzorek
 16. Příprava pomůcek na trénink
 17. Začátek tréninku - 1. fáze
 18. Začátek tréninku - 2. fáze
 19. Značení
 20. Závěr


Autor

Nicole Vošvrdová

Celková délka videí

0

Počet lekcí

20

Cena

2 500 Kč

Koupit video kurz

Zobrazit znění o ochraně osobních údajů